Wczytywanie...

GLIŃSKI STAWIA NA MŁODYCH!

2018-05-30

Są młodzi, zdolni i z dużą szansą na sukces w świecie filmu! W najnowszym filmie Roberta Glińskiego zobaczyć można całą plejadę wschodzących gwiazd polskiego kina! Od 8 czerwca w kinach w całej Polsce!

Są młodzi, zdolni i z dużą szansą na sukces w świecie filmu!

W najnowszym filmie Roberta Glińskiego zobaczyć można całą plejadę wschodzących gwiazd polskiego kina! Od 8 czerwca w kinach w całej Polsce!

 

Mateusz Więcławek

Zdążył już zagrać w kilku większych produkcjach, widzowie kojarzyć mogą go z „Cichej nocy”, „Obietnicy”, czy serialu „Belfer”. W „Czuwaj” wcielił się w rolę Jacka – urodzonego przywódcy, chłopaka, dla którego zasady moralne są w życiu najważniejsze. Jest gotowy poświęcić wiele, aby bronić wspólnoty.

 

Michał Włodarczyk

Filmowy Piotrek to zupełne przeciwieństwo Jacka. Chłopak pochodzi z patologicznej rodziny, większość życia spędził w ośrodkach wychowawczych. Łatwo wchodzi w konflikty z przełożonymi i nie chce się podporządkować. Michał Włodarczyk związany jest z planem filmowym od dziecka, debiutował w „Rodzinie zastępczej plus”, później pojawiał się głównie w produkcjach telewizyjnych.

 

Jakub Zając

Na dużym ekranie można było go dostrzec w filmie „Najlepszy”, widzom telewizyjnym znany jest z serialu „Belfer”. Na ostatnim Festiwalu Netia Off Camera nominowany był do nagrody Mastercard Rising Star za najlepszy debiut. W filmie zagrał Norberta. Walczy on o akceptację grupy, nie ma zbyt wielu przyjaciół, jest wrażliwy na swoim punkcie, brakuje mu luzu i poczucia humoru.

 

Magdalena Wieczorek

„Czuwaj” to jej debiut na dużym ekranie. Wciela się w rolę Ewy – obozowej pielęgniarki. Jest niezależna, łatwo nawiązuje znajomości, bardzo szybko zjednuje sobie wszystkich chłopaków. Do siebie i świata podchodzi z ironią i dystansem. Na tegorocznym Festiwalu Szkół Teatralnym w Łodzi spektakl „Przebudzenie wiosny”, w którym wystąpiła razem z Jakubem Zającem zdobył Grand Prix.

 

 

CZUWAJ

 

PREMIERA: 8 czerwca

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=YBFP-B2aQ74

 

CZUWAJ plakat kinowy_1920

 

Reżyseria: Robert Gliński („Kamienie na szaniec”, „Cześć, Tereska”,

„Wszystko, co najważniejsze”)

 

Obsada:

•       Mateusz Więcławek („Kamienie na szaniec”, „Belfer” – serial, „Obietnica”,

„Czerwony pająk”)

•       Magdalena Wieczorek

•       Michał Włodarczyk („Powidoki”, „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Lejdis”, „Luksus”)

•        Maciej Musiałowski („Druga szansa” – serial, „Gigant”)

•        Jakub Zając („Belfer” – serial)

•        Zbigniew Zamachowski („Jack Strong”, „Bogowie”, „Trzy kolory: Biały”,

„Cześć, Tereska”, „Ogniem i mieczem”)

•        Leszek Lichota („Wataha”, „Karbala”, „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Lincz”)

•        Artur Barciś („Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, „Ranczo” – serial,

„Galerianki”, „Dekalog”)

 

Zdjęcia: Łukasz Gutt

Muzyka: Łukasz Targosz

Producent: Włodzimierz Niderhaus

Koproducent: Mariusz Łukomski

 

Gatunek:  thriller

Rok produkcji: 2017

Produkcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych

Koproducent: Monolith Films

Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

 

 

Thriller rozgrywający się w świecie nastolatków ery internetu i mediów społecznościowych.

Dwie grupy młodzieży z odmiennych światów, reprezentujące dwa różne systemy wartości zostają postawione naprzeciw siebie na skutek ryzykownej decyzji dorosłych. To co miało być lekcją odpowiedzialności i tolerancji przeradza się w twardą walkę o przywództwo. Z jednej strony wiara w szlachetne ideały, a z drugiej brutalne prawo silniejszego.

Relacje między młodymi ludźmi stają się napięte; odizolowani od zewnętrznego świata, ujawniają swoje prawdziwe, szokujące oblicza.

 

To kolejny krok po „Sali samobójców” na drodze w poszukiwaniu prawdy o tym, co dziś kieruje wyborami młodych. Współczesna próba postawienia dramatycznych pytań w duchu słynnego „Władcy much”, którego bohaterowie stoją już u progu dorosłości.