Wczytywanie...

PIĄTEK 13-EGO WCALE NIE MUSI BYĆ STRASZNY...

2018-04-13

…tym bardziej jeśli równo za tydzień przypada święto kultury konopnej oraz premiera kinowa „Raz się żyje”!

Bohater komedii „Raz się żyje” Harold (David Oyelowo), jest pracownikiem korporacji farmaceutycznej. Podczas podróży służbowej do Meksyku wpadnie w niezłe tarapaty, m.in. niechcący wpląta się w groźną aferę narkotykową.

Przedsmak jego wielkiej przygody możecie zobaczyć w premierowym, nigdzie do tej pory nie publikowanym making of:

https://youtu.be/rSFyRwafxoE

 

Obchody tego wyjątkowego dnia (4/20 czyt. 20 kwietnia) mają swą genezę w 1971 roku w Kalifornii. Pięciu kumpli z San Rafael High School zwykło wówczas umawiać się na „mały relaks”, zawsze o godzinie 4:20 po południu (akurat wtedy kończyli zajęcia). Byli znani jako „Waldos”, a słowo 420 służyło im jako umowny znak oznaczający palenie jointów o wyznaczonej porze. Gdy mijali się na szkolnym korytarzu, wystarczyło zapytać „four twenty?” – i wszystko było jasne. Wkrótce tajne hasło trafiło również w obieg pozostałych uczniów, a niewiele później rozprzestrzeniło się na miejscową scenę muzyczną. Ponad 40 lat później, 420 stał się uniwersalnym symbolem palaczem marihuany.

 

20 kwietnia będzie więc podwójnym powodem do radości J

 

 

Przypominamy, że już dziś możecie zobaczyć fragmenty filmu:

https://youtu.be/R-lAcR_vueg

https://youtu.be/XfpsCTDh98k

https://youtu.be/wDazyx4Duec

 

Raz się żyje” w kinach od 20 kwietnia!

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=E3NAEmlF0kI

 

cid:image001.jpg@01D3AF06.64318D70

 

Bezkompromisowa komedia akcji w duchu takich hitów jak KAC VEGAS i MILLEROWIE!

 

Film producentów ATOMIC BLOND, DZIENNIKA ZAKRAPIANEGO RUMEM I OKRUCIEŃSTWA NIE DO PRZYJĘCIA.

 

Gwiazdorska obsada w komedii o facecie, który dopiero, gdy straci wszystko i zostanie sam, znajdzie w sobie moc, by po raz pierwszy iść na całość!

 

Harold wiedzie perfekcyjnie stabilne życie: ma miłą żonę, dom na przedmieściach i pracę w korporacji. Pewnego dnia jednak ten domek z kart zaczyna walić mu się na głowę, a Harold odkrywa, że przez lata dawał się wykorzystywać i oszukiwać, tym którym ufał najbardziej. Wysłany w służbową podróż do Meksyku, wiedząc już, że ma stać się kozłem ofiarnym w pewnym grubym przekręcie, Harold postanawia pokazać wszystkim środkowy palec i odegrać się za swoje krzywdy, zdobywając przy tym sporą fortunę. Plan ma teoretycznie świetny, ale okazuje się, że świat meksykańskich karteli jest nieco bardziej skomplikowany i bezlitosny niż zakładał. Ścigany przez narko-bossa, płatnego zabójcę, swoich dawnych wspólników i FBI, Harold może liczyć tylko na siebie i pewną uroczą amerykańską turystkę, która nie skrzywdziłaby nawet muchy, a w każdym razie tak jej się dotąd wydawało…

 

Reżyseria: Nash Edgerton

 

Obsada:

•        Charlize Theron („Atomic Blonde”, „Monster” - OSCAR, „Prometeusz”,  „Mad Max: Na drodze gniewu”, „Szybcy i wściekli 8”)

•        David Oyelowo („Selma”, „Interstellar”, „Służące”, „Pokusa”,  „Jack Reacher: Jednym strzałem”)

•        Joel Edgerton („Wielki Gatsby”, „Wróg numer 1”, „Dar”, „Pakt z diabłem”, „Exodus: bogowie i królowie”)

•        Amanda Seyfried („Mamma Mia”, „Kochajmy się do święta”, „Wciąż ją kocham”)

 

Gatunek: komedia akcji

Produkcja: USA 2018